Ekspert finansowy - kto to jest?

W dużym skrócie ekspert finansowy jest osobą, która zajmuje się pomaganiem w obszarze kredytów. Korzystanie z usług takiej osoby jest szczególnie wskazane dla osób, które nie orientują się za bardzo w dziedzinie produktów bankowych, a nie ufają na tyle pracownikom tych instytucji, aby bez mrugnięcia okiem, zgodzić się na zaproponowane przez nich warunki.

Ekspert finansowy posiada przede wszystkim odpowiednią widzę na temat kredytów, a także cechuje się zdolnościami analitycznymi, pozwalającymi na ocenę różnych produktów bankowych. Jest to także osoba, która potrafi w prostych słowach wytłumaczyć swojemu klientowi niuanse, jakimi rządzi się branża finansów i bankowa. Może także ocenić przygotowaną przez bank umowę sprzedaży kredytu, pod kątem dobra klienta.

 

Ekspert finansowy - zakres działania

W dużym uproszczeniu w zakres działania eksperta finansowego wchodzi przekazywanie klientom wiedzy na temat ochrony majątku. Odnosi się to między innymi do prowadzenia doradztwa w zakresie kredytów hipotecznych czy kredytów firmowych.

W obszar działalności eksperta finansowego wchodzi pomoc w uzyskaniu kredytu, a także znalezieniu takich produktów bankowych, które będą jak najbardziej atrakcyjne dla klienta (przy czym odpowiednie dla możliwości ustalonych przez jego budżet).

Doradca finansowy może także udzielić porad, co do tego, gdzie ulokować zaoszczędzone pieniądze. Jego zadaniem jest analizowanie ofert różnych banków i instytucji finansowych, tak aby znaleźć produkt idealnie odpowiadający potrzebom jego klientów. Dodatkowo może też pomóc w zebraniu dokumentacji, pilnowaniu wszelkich terminów, wypełnianiu wniosków, kontakcie z pracownikami banku.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych